Part Number TEC-1578 | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $48.11


Product Highlights
| Part Number | TEC-1578 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098126807 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Mar 28, 2012 |
| Updated | Jan 21, 2026 |
| Length | 18.00 cm |
| Width | 12.00 cm |
| Height | 4.50 cm |
| Weight | 1.54 kg |