Part Number TEC-1278 | Brand: TEC | 8 items in stock
CA $57.99


Product Highlights
| Part Number | TEC-1278 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098012223 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Sep 29, 2008 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 27.50 cm |
| Width | 18.00 cm |
| Height | 6.50 cm |
| Weight | 3.40 kg |