Part Number TEC-1098 | Brand: TEC | 8 items in stock
CA $54.13


Product Highlights
| Part Number | TEC-1098 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098091303 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Apr 14, 2008 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 21.00 cm |
| Width | 13.50 cm |
| Height | 5.00 cm |
| Weight | 2.09 kg |