Part Number SIM-1428 | Brand: SIM | 7 items in stock
CA $31.26


Product Highlights
| Part Number | SIM-1428 |
| Brand | SIM |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 827098004167 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Mar 3, 2010 |
| Updated | Mar 10, 2026 |
| Length | 18.40 cm |
| Width | 12.00 cm |
| Height | 4.80 cm |
| Weight | 1.45 kg |