Part Number SIM-1307 | Brand: SIM | 10 items in stock
CA $25.74


Product Highlights
| Part Number | SIM-1307 |
| Brand | SIM |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 827098096506 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Sep 15, 2009 |
| Updated | Feb 18, 2026 |
| Length | 18.50 cm |
| Width | 12.00 cm |
| Height | 5.00 cm |
| Weight | 1.03 kg |