Part Number SIM-1736 | Brand: SIM | 10 items in stock
CA $37.94


Product Highlights
| Part Number | SIM-1736 |
| Brand | SIM |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098004303 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Sep 12, 2016 |
| Updated | Jan 21, 2026 |
| Length | 18.40 cm |
| Width | 12.00 cm |
| Height | 4.80 cm |
| Weight | 2.02 kg |