Part Number SIM-1628 | Brand: SIM | 7 items in stock
CA $32.57


Product Highlights
| Part Number | SIM-1628 |
| Brand | SIM |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098309514 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 15, 2014 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 18.30 cm |
| Width | 12.00 cm |
| Height | 4.70 cm |
| Weight | 1.53 kg |