Part Number 57-49240 | Brand: PUR | 10 items in stock
CA $18.74


Product Highlights
| Part Number | 57-49240 |
| Brand | PUR |
| Part Type | Air Filter |
| Position | N/A |
| UPC | 827098079837 |
| Category | Air Filter |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 5, 2020 |
| Updated | Mar 10, 2026 |
| Length | 23.40 cm |
| Width | 22.90 cm |
| Height | 6.20 cm |
| Weight | 0.42 kg |