Part Number 8-TQ8429 | Brand: CMX | 10 items in stock
CA $41.51


Product Highlights
| Part Number | 8-TQ8429 |
| Brand | CMX |
| Part Type | Disc Brake Rotor |
| Position | Rear Left |
| UPC | 775629009849 |
| Category | Disc Brake Rotor |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Sep 1, 2023 |
| Updated | Dec 23, 2025 |
| Length | 33.60 cm |
| Width | 33.60 cm |
| Height | 6.60 cm |
| Weight | 8.25 kg |