Part Number 8-982008 | Brand: CMX | 10 items in stock
CA $25.81


Product Highlights
| Part Number | 8-982008 |
| Brand | CMX |
| Part Type | Disc Brake Rotor |
| Position | Rear |
| UPC | 827098175195 |
| Category | Disc Brake Rotor |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | May 18, 2017 |
| Updated | Dec 24, 2025 |
| Length | 28.90 cm |
| Width | 28.90 cm |
| Height | 4.30 cm |
| Weight | 3.93 kg |