Part Number 8-TQ8168 | Brand: CMX | 10 items in stock
CA $71.76


Product Highlights
| Part Number | 8-TQ8168 |
| Brand | CMX |
| Part Type | Disc Brake Rotor |
| Position | Front |
| UPC | 827098008646 |
| Category | Disc Brake Rotor |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | May 26, 2017 |
| Updated | Mar 22, 2026 |
| Length | 35.00 cm |
| Width | 35.00 cm |
| Height | 8.30 cm |
| Weight | 11.81 kg |