Part Number 8-980090 | Brand: CMX | 3 items in stock
CA $36.29


Product Highlights
| Part Number | 8-980090 |
| Brand | CMX |
| Part Type | Disc Brake Rotor |
| Position | Front |
| UPC | 827098040950 |
| Category | Disc Brake Rotor |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Oct 5, 2005 |
| Updated | Nov 19, 2025 |
| Length | 28.60 cm |
| Width | 28.60 cm |
| Height | 5.70 cm |
| Weight | 7.03 kg |