Part Number 8-980001 | Brand: CMX | 3 items in stock
CA $54.83


Product Highlights
| Part Number | 8-980001 |
| Brand | CMX |
| Part Type | Disc Brake Rotor |
| Position | Front |
| UPC | 827098073200 |
| Category | Disc Brake Rotor |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Apr 21, 2008 |
| Updated | Nov 19, 2025 |
| Length | 32.20 cm |
| Width | 32.20 cm |
| Height | 5.60 cm |
| Weight | 9.22 kg |