Part Number 8-6048 | Brand: CMX | 4 items in stock
CA $37.65


Product Highlights
| Part Number | 8-6048 |
| Brand | CMX |
| Part Type | Disc Brake Rotor |
| Position | Front |
| UPC | 827098006055 |
| Category | Disc Brake Rotor |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jan 1, 1999 |
| Updated | Nov 19, 2025 |
| Length | 30.80 cm |
| Width | 30.80 cm |
| Height | 7.90 cm |
| Weight | 8.04 kg |