Part Number CMX-D1080 | Brand: CMX | Out of Stock
CA $40.68


Product Highlights
| Part Number | CMX-D1080 |
| Brand | CMX |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098821849 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Mar 8, 2020 |
| Updated | Jan 21, 2026 |
| Length | 27.00 cm |
| Width | 18.00 cm |
| Height | 6.40 cm |
| Weight | 1.97 kg |