Part Number NWF-PRC2299 | Brand: AmeriBRAKES | 4 items in stock
CA $64.38


Product Highlights
| Part Number | NWF-PRC2299 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 841929146758 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Sep 1, 2023 |
| Updated | Mar 12, 2026 |
| Length | 19.50 cm |
| Width | 16.50 cm |
| Height | 5.50 cm |
| Weight | 1.06 kg |