Part Number NWF-PRM1699 | Brand: AmeriBRAKES | 4 items in stock
CA $125.00


Product Highlights
| Part Number | NWF-PRM1699 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 841929108503 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Feb 27, 2024 |
| Updated | Mar 12, 2026 |
| Length | 25.40 cm |
| Width | 16.50 cm |
| Height | 8.40 cm |
| Weight | 3.11 kg |