Part Number TEC-1779 | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $45.54


Product Highlights
| Part Number | TEC-1779 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 827098053523 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jun 20, 2019 |
| Updated | Mar 10, 2026 |
| Length | 13.20 cm |
| Width | 11.50 cm |
| Height | 4.50 cm |
| Weight | 1.22 kg |