Part Number TEC-1279 | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $51.11


Product Highlights
| Part Number | TEC-1279 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 827098012254 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Sep 22, 2008 |
| Updated | Sep 30, 2025 |
| Length | 24.00 cm |
| Width | 17.00 cm |
| Height | 8.50 cm |
| Weight | 2.04 kg |