Part Number TEC-1180 | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $36.42


Product Highlights
| Part Number | TEC-1180 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 775629163695 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 31, 2009 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 15.00 cm |
| Width | 12.00 cm |
| Height | 4.50 cm |
| Weight | 0.92 kg |