Part Number TEC-1088 | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $43.32


Product Highlights
| Part Number | TEC-1088 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 827098050478 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jun 12, 2007 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 18.00 cm |
| Width | 12.00 cm |
| Height | 4.50 cm |
| Weight | 1.05 kg |