Part Number TEC-1055 | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $47.25


Product Highlights
| Part Number | TEC-1055 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 827098036892 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Apr 17, 2006 |
| Updated | Sep 30, 2025 |
| Length | 24.00 cm |
| Width | 16.00 cm |
| Height | 5.50 cm |
| Weight | 1.54 kg |