Part Number TEC-1041 | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $44.76


Product Highlights
| Part Number | TEC-1041 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 827098038568 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Aug 22, 2007 |
| Updated | Jan 21, 2026 |
| Length | 24.00 cm |
| Width | 16.00 cm |
| Height | 5.50 cm |
| Weight | 1.45 kg |