Part Number TEC-979 | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $52.17


Product Highlights
| Part Number | TEC-979 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098082639 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Nov 19, 2007 |
| Updated | Jan 21, 2026 |
| Length | 24.00 cm |
| Width | 17.00 cm |
| Height | 8.50 cm |
| Weight | 2.20 kg |