Part Number TEC-1953 | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $52.04


Product Highlights
| Part Number | TEC-1953 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 775629202158 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jun 28, 2023 |
| Updated | Jan 20, 2026 |
| Length | 24.00 cm |
| Width | 16.00 cm |
| Height | 5.50 cm |
| Weight | 2.03 kg |