Part Number TEC-1892 | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $60.15


Product Highlights
| Part Number | TEC-1892 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098054049 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jun 20, 2019 |
| Updated | Mar 10, 2026 |
| Length | 19.50 cm |
| Width | 14.00 cm |
| Height | 6.40 cm |
| Weight | 2.00 kg |