Part Number TEC-1640A | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $56.79


Product Highlights
| Part Number | TEC-1640A |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098053295 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jun 20, 2019 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 19.50 cm |
| Width | 14.00 cm |
| Height | 6.40 cm |
| Weight | 2.09 kg |