Part Number TEC-1640 | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $52.88


Product Highlights
| Part Number | TEC-1640 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098417431 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Oct 28, 2013 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 21.00 cm |
| Width | 13.50 cm |
| Height | 5.00 cm |
| Weight | 1.91 kg |