Part Number TEC-1467 | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $50.29


Product Highlights
| Part Number | TEC-1467 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098114057 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Mar 31, 2011 |
| Updated | Feb 18, 2026 |
| Length | 21.00 cm |
| Width | 13.50 cm |
| Height | 5.00 cm |
| Weight | 2.14 kg |