Part Number TEC-1294 | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $58.67


Product Highlights
| Part Number | TEC-1294 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098314044 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Aug 8, 2014 |
| Updated | Jan 21, 2026 |
| Length | 24.00 cm |
| Width | 17.00 cm |
| Height | 8.50 cm |
| Weight | 2.70 kg |