Part Number TEC-1160 | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $45.62


Product Highlights
| Part Number | TEC-1160 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098058719 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Nov 19, 2007 |
| Updated | Jan 21, 2026 |
| Length | 18.00 cm |
| Width | 12.00 cm |
| Height | 4.50 cm |
| Weight | 1.61 kg |