Part Number TEC-1118 | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $47.99


Product Highlights
| Part Number | TEC-1118 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098132075 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 31, 2009 |
| Updated | Jan 21, 2026 |
| Length | 21.50 cm |
| Width | 14.00 cm |
| Height | 5.50 cm |
| Weight | 2.00 kg |