Part Number TEC-1058 | Brand: TEC | 10 items in stock
CA $50.46


Product Highlights
| Part Number | TEC-1058 |
| Brand | TEC |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098039848 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 14, 2006 |
| Updated | Mar 22, 2026 |
| Length | 24.00 cm |
| Width | 16.00 cm |
| Height | 5.50 cm |
| Weight | 2.16 kg |