Part Number SIM-996 | Brand: SIM | 10 items in stock
CA $25.25


Product Highlights
| Part Number | SIM-996 |
| Brand | SIM |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 827098051123 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Sep 17, 2007 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 18.50 cm |
| Width | 12.00 cm |
| Height | 5.00 cm |
| Weight | 0.84 kg |