Part Number SIM-1093 | Brand: SIM | 10 items in stock
CA $26.78


Product Highlights
| Part Number | SIM-1093 |
| Brand | SIM |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 827098036113 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Feb 13, 2006 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 18.00 cm |
| Width | 12.00 cm |
| Height | 4.50 cm |
| Weight | 1.20 kg |