Part Number SIM-970 | Brand: SIM | 3 items in stock
CA $32.46


Product Highlights
| Part Number | SIM-970 |
| Brand | SIM |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098039497 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jun 13, 2006 |
| Updated | Sep 30, 2025 |
| Length | 24.00 cm |
| Width | 16.00 cm |
| Height | 5.00 cm |
| Weight | 2.04 kg |