Part Number SIM-816 | Brand: SIM | Out of Stock
CA $29.89


Product Highlights
| Part Number | SIM-816 |
| Brand | SIM |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098024295 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jun 25, 2002 |
| Updated | Mar 10, 2026 |
| Length | 24.00 cm |
| Width | 17.00 cm |
| Height | 8.50 cm |
| Weight | 2.13 kg |