Part Number SIM-2179 | Brand: SIM | 10 items in stock
CA $52.22


Product Highlights
| Part Number | SIM-2179 |
| Brand | SIM |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098766973 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Sep 15, 2020 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 27.00 cm |
| Width | 18.00 cm |
| Height | 6.40 cm |
| Weight | 3.61 kg |