Part Number SIM-1731 | Brand: SIM | 10 items in stock
CA $29.42


Product Highlights
| Part Number | SIM-1731 |
| Brand | SIM |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098008066 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | May 21, 2017 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 18.40 cm |
| Width | 12.00 cm |
| Height | 4.80 cm |
| Weight | 0.82 kg |