Part Number SIM-1455 | Brand: SIM | 10 items in stock
CA $40.25


Product Highlights
| Part Number | SIM-1455 |
| Brand | SIM |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098114323 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Sep 20, 2011 |
| Updated | Jan 21, 2026 |
| Length | 24.00 cm |
| Width | 17.00 cm |
| Height | 8.50 cm |
| Weight | 2.94 kg |