Part Number SIM-1405 | Brand: SIM | 6 items in stock
CA $42.74


Product Highlights
| Part Number | SIM-1405 |
| Brand | SIM |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 775629165071 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jun 28, 2023 |
| Updated | Jan 20, 2026 |
| Length | 27.50 cm |
| Width | 27.00 cm |
| Height | 7.00 cm |
| Weight | 3.84 kg |