Part Number SIM-1316A | Brand: SIM | 10 items in stock
CA $41.60


Product Highlights
| Part Number | SIM-1316A |
| Brand | SIM |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098134505 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Mar 3, 2010 |
| Updated | Jan 21, 2026 |
| Length | 24.00 cm |
| Width | 16.00 cm |
| Height | 5.50 cm |
| Weight | 2.65 kg |