Part Number SIM-1169 | Brand: SIM | 10 items in stock
CA $38.27


Product Highlights
| Part Number | SIM-1169 |
| Brand | SIM |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098085838 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Dec 19, 2008 |
| Updated | Jan 21, 2026 |
| Length | 24.00 cm |
| Width | 17.00 cm |
| Height | 8.50 cm |
| Weight | 2.34 kg |