Part Number SIM-1080 | Brand: SIM | 9 items in stock
CA $34.67


Product Highlights
| Part Number | SIM-1080 |
| Brand | SIM |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 827098037028 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Mar 17, 2006 |
| Updated | Jan 21, 2026 |
| Length | 24.00 cm |
| Width | 16.00 cm |
| Height | 5.00 cm |
| Weight | 2.25 kg |