Part Number 57-42295 | Brand: PUR | 10 items in stock
CA $12.85


Product Highlights
| Part Number | 57-42295 |
| Brand | PUR |
| Part Type | Air Filter |
| Position | N/A |
| UPC | 827098016979 |
| Category | Air Filter |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jan 1, 1999 |
| Updated | Mar 10, 2026 |
| Length | 29.00 cm |
| Width | 23.20 cm |
| Height | 6.00 cm |
| Weight | 0.38 kg |