Part Number 8-980579 | Brand: CMX | 10 items in stock
CA $48.00


Product Highlights
| Part Number | 8-980579 |
| Brand | CMX |
| Part Type | Disc Brake Rotor |
| Position | Rear |
| UPC | 827098095059 |
| Category | Disc Brake Rotor |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Sep 3, 2009 |
| Updated | Nov 19, 2025 |
| Length | 33.30 cm |
| Width | 33.30 cm |
| Height | 6.40 cm |
| Weight | 7.90 kg |