Part Number 8-TQ8494 | Brand: CMX | 10 items in stock
CA $63.05


Product Highlights
| Part Number | 8-TQ8494 |
| Brand | CMX |
| Part Type | Disc Brake Rotor |
| Position | Front |
| UPC | 775629924050 |
| Category | Disc Brake Rotor |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Feb 15, 2024 |
| Updated | Dec 24, 2025 |
| Length | 35.40 cm |
| Width | 35.40 cm |
| Height | 6.00 cm |
| Weight | 13.20 kg |