Part Number 8-982053 | Brand: CMX | 10 items in stock
CA $32.86


Product Highlights
| Part Number | 8-982053 |
| Brand | CMX |
| Part Type | Disc Brake Rotor |
| Position | Front |
| UPC | 827098012834 |
| Category | Disc Brake Rotor |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jun 29, 2018 |
| Updated | Feb 10, 2026 |
| Length | 29.20 cm |
| Width | 29.20 cm |
| Height | 5.70 cm |
| Weight | 6.19 kg |