Part Number 8-980793 | Brand: CMX | 10 items in stock
CA $62.34


Product Highlights
| Part Number | 8-980793 |
| Brand | CMX |
| Part Type | Disc Brake Rotor |
| Position | Front |
| UPC | 827098000602 |
| Category | Disc Brake Rotor |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Oct 25, 2013 |
| Updated | Jan 21, 2026 |
| Length | 33.20 cm |
| Width | 33.20 cm |
| Height | 7.40 cm |
| Weight | 11.14 kg |