Part Number 8-980290 | Brand: CMX | 10 items in stock
CA $40.99


Product Highlights
| Part Number | 8-980290 |
| Brand | CMX |
| Part Type | Disc Brake Rotor |
| Position | Front |
| UPC | 827098046211 |
| Category | Disc Brake Rotor |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | May 2, 2007 |
| Updated | Nov 19, 2025 |
| Length | 30.60 cm |
| Width | 30.60 cm |
| Height | 5.70 cm |
| Weight | 7.99 kg |